Reklama firem na internetu 2014

Situace na trhu

 

V České republice na internetu (z hlediska návštěvnosti) stále dominuje lokální portál Seznam.cz a jeho služby (Novinky.cz, Mapy.cz, E-mail.cz, Stream.cz atp.). Ostatní medailové pozice již obsazují nejúspěšnější globální hráči – sociální síť Facebook a Google (spolu s YouTube). Bohužel však tyto servery nejsou měřeny oficiální českou metodikou (NetMonitorem), takže se jejich pořadí dá pouze odhadovat. Následují opět lokální projekty Centrum Holdings či iDnes.cz.

Jednotné měření webových stránek zajišťuje již několik let výzkum NetMonitor. V roce 2007 se započalo s projektem monitoringu on-line investic (AdMonitoring) i kategorizací internetových serverů. Všechny tyto aktivity (a mnohé další) spadají do aktivit Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR), jehož členy jsou jak zástupci médií, zadavatelů, tak mediální a jiné agentury.

Penetrace internetu v ČR již překonala 65 % (tedy již většina obyvatel ČR). Průměrný uživatel tráví na internetu 25-30 hodin měsíčně a průměrný počet návštěvníků měsíčně se blíží k 6 milionům (uživatel z ČR).

Zdroj: Mediaguru.cz