Reebok se pohybuje mezi ulicí a tělocvičnou

Spoluprací s rapperem Kendrickem Lamarem je Reebok blíž subkulturám, podpoří ale i bojové sporty.

Reebok pokračuje v posunu značky směrem k pouliční scéně, doslova „osciluje mezi ulicí a tělocvičnou“. Uprostřed tohoto rozkročení stojí on-line prezentace na stránkáchs názvem Reeblok.cz (za využití slov Reebok a blog), stejně jako facebookový profil značky. Pokud Reebok osciluje mezi ulicí a tělocvičnou, jeho on-line komunikace pak osciluje mezi publicistikou a marketingem – na obsahu stránek se totiž podílí česká mutace magazínu Vice.

Když v průběhu prosince začal se značkou spolupracovat známý rapper Kendrick Lamar,Reeblok zveřejnil rozhovor, jehož obsahem byly vzpomínky na návštěvu střední školy, kam Lamar chodil. S odstupem času se na ni vrátil, aby studentům zprostředkoval zkušenost vystoupání na vrchol. Článek se objevil jak na Vice, tak na Reebloku. Navíc vzniklo tematické video pod značkou Reebok, které na YouTube nasbíralo 400 tisíc zhlédnutí.

Stejným způsobem, pomocí interview, obě stránky prezentují také uměleckého ambasadora Reeboku. Grafický designér a malíř Andreas Gold brojí proti „současnému diskurzu umění“ tím, že kreslí dle vlastních slov normální situace normálních lidí. Například kamarády, jak společně hrají na Xboxu. Nevadí mu proto nařčení z povrchního umění.

Pokud existuje diskurz, který zmíněné dvě postavy spojuje, je to snaha jít vlastní cestou a nenechat se zlomit. Kendrick Lamar zdůraznil, že přestože pro něj rasové problémy v Americe nejsou nic nového, „lidé si nejdřív potřebují uvědomit svůj vlastní potenciál a schopnosti. Nemůžeme se nikdy motat kolem nějakých věcí, aniž bychom s nimi nezačali právě u sebe.“ Podobnou rétoriku zapojuje Andreas Gold když říká, že se svou uměleckou tvorbou nemá šanci proniknout do galerií, ovšem to muj nebrání malovat.

Zdroj: Mediaguru.cz